„Eredményes, sikeres évet tudhatunk magunk mögött” – fogalmazták meg az egybegyűltek. Számos program, fellépésé és foglalkozás tette teljessé az elmúlt esztendőt, összesen 34 alkalommal.
Az évértékelő gyűlésen az alábbi alpontok szerint foglalták össze az egyesület tagjai a 2019-es évet:
- Családi hétvége házigazdája volt az Egyesület.
- Ünnepvárók, kézműves foglalkozások, Márton napi felvonulás is szerepelt a programok között.
- A „Gyöngyösbokréta” néptánc csoportunk tagjainak jutalomképpen egy egyhetes tábort szerveztünk a szárazberki Hármashatár Egyesület néptánccsoportjával együtt – a Fenyőcske Keresztyén táborba.
- Kisvárdán részt vettünk 2 alkalommal is különböző fesztiválokon – Augusztusban a Szent István napi és novemberben a Márton Napi fesztiválokon.
- Decemberbe népdalkörünk tagjai részt vettek Nagybarcán a „Várjuk együtt a Megváltót – Kántáljunk együtt tiszta szívvel” címet viselő találkozón – testvérkapcsolatok építése.
- Tavaly is már visszatérő vendégként részt vettünk a Székelyudvarhelyen megrendezett Erdélyi Táncháztalálkozón.
- Felléptünk családnapokon, falunapokon, helyi, megyei, anyaországi rendezvényeken több alkalommal is.
- Bekapcsolódtunk a „Szárazfának muzsikája” címet viselő népzenei koncertsorozatnak, melyet táncház követett.
- Rendszeresen részt veszünk a Vándortáncházakban, évente 1 alkalommal házigazdái is vagyunk a rendezvénynek.
Az egyesület tagjai, az évértékelő gyűlés során elmondták, a 2019-es év sikereiért hálával tartoznak a Mikolai Helyi Tanácsnak, és a Bethlen Gábor Alapnak, a különböző finanszírozásokért.
A BGA különböző pályázati lehetőségek révén segítette az egyesület egész éves működését.
A regionális pályázatoknak az egyesület Gyöngyösbokréta néptánccsoportjának lehetősége volt részt venni egy egyhetes néptánctáborban, mely során a szakmai fejlődés mellett lehetőség volt egy kis kikapcsolódásra. A táborban 17 gyerekkel és 2 felnőtt kísérővel vett részt a csoport.
A Bethlen Gábor Alap központi pályázata révén pedig egy színes, multifunkcionális nyomtatót vásárolt tavaly az egyesület, illetve tároló szerkényeket a már meglévő csizmák, cipők, népviseletek, és technikai felszerelések tárolására, illetve egy rendbéli egyenpólót az egyesület tagjai számára.
A Helyi Tanács segítségével a néptáncoktatók honoráriumát, a népdalkör viseletét, és különböző fellépések, találkozók és utazások költségeit tudták finanszírozni.
A jövőbeni sikeres együttműködés reményében köszönetét fejezi ki az egyesület minden támogatója felé.